جزئیات خبر

جاذبه های گردشگری طرقبه | ییلاق مشهد را بیشتر بشناسیم


طرقبه از دیرباز یکی از معروف‌ترین نقاط ییلاقی مشهد بوده و هم اکنون نیز شاهد معروف شدن آن بین اهالی مشهد و همچنین گردشگران تور مشهد هستیم. این منطقه به دلیل پوشش گیاهی انبوه، باغات میوه و همچنین آب و هوای مطبوع مورد توجه قرار گرفته.

560

طرقبه از دیرباز یکی از معروف‌ترین نقاط ییلاقی مشهد بوده و هم اکنون نیز شاهد معروف شدنآن بین اهالی مشهد و همچنین گردشگران تورمشهد هستیم. این منطقه به دلیل پوشش گیاهی انبوه، باغات میوه و همچنین آب و هوای مطبوع مورد توجه قرار گرفته. در قدیم از آن به عنوان ییلاق استفاده می‌شد و امروزه شاهد ساخت و توسعه‌ی سایتی گردشگری در آن هستیم به طوری که رستوران‌های فوق‌العاده و همچنین سایت‌های گردشگری متنوعی در آن به گردشگران تورمشهد و همچنین اهالی محلی این استان سرویس دهی می‌کنند. در ادامه درباره جاذبه های گردشگری طرقبه بیشتر برایتان خواهیم گفت ....
طرقبه

طرقبه را بیشتر بشناسیم

طرقبه در فاصله‌ی 18 کیلومتری از مشهد قرار گرفته. از سمت غرب به رشته کوهستان‌های بینالود و از سمت شمال به کوه تخت رستم ختم می‌شود. طرقبه به دلیل واقع شدن در ارتفاعات همواره منطقه‌ای پر بارش بوده و همین جریان سبب شده که در این منطقه شاهد رودها و چشمه‌های متعدد باشیم. این ناحیه در زمستان سرد و در تابستان هوایی مطبوع دارد و به همین جهت محبوبیتی خاص در بین گردشگران تور طبیعت گردی بدست آورده. از جهت دیگر طبیعت بکر و فوق العاده موجب شده که گردشگران تور مشهد در طول سفر خود حداقل یک بار به این منطقه سفر کنند و از طبیعت عالی طرقبه لذت ببرند. از دیگر عوامل شهرت طرقبه را می‌توان رستوران‌های تراز اول متعددی که در این منطقه موجود هستند به حساب آورد. معروف‌ترین غذای محلی که می‌توانید در طرقبه سفارش دهید دیزی سنگی است. از جهت دیگر کباب‌های شیشلیک این منطقه شهرتی فوق العاده بین گردشگران تور مشهد دارد. در ادامه نیز جاذبه های گردشگری طرقبه را برایتان معرفی کرده ایم ...
طرقبه

1) آبشار کنگ

اگر به مشهد و طرقبه سفر کرده اید و به دنبال یک ماجراجویی عالی هستید می‌توانید تورطبیعت گردی خود را از آبشار کنگ که در 28 کیلومتری مشهد واقع شده شروع کنید. این آبشار در ارتفاعات بینالود واقع شده و منظره‌ای عالی را در این منطقه به وجود آورده است. روستای کنگ از جهت دیگر معماری خاصی را به نمایش گذارده خانه‌ها به صورت پلکانی بر روی هم ساخته شده‌اند. همین جریان جذابیت بصری دیگری را در اختیار توریست‌ها و گردشگران تور مشهد قرار می‌دهد.
 آبشار کنگ

2) روستای ابرده پائین

این روستا در فاصله‌ی 25 کیلومتری از شمال غربی طرقبه قرار گرفته. این روستا از آنجا که در اعماق دره‌ای زیبا واقع شده به این نام معروف است. پوشش گیاهی غنی و باغات میوه این دهکده را به عنوان مقصدی ییلاقی در منطقه به شهرت رسانده است. به گونه‌ای که گردشگران تور مشهد علاقه‌ی خاصی به گذراندن اوقات خود در این روستا دارند. از دیگر تفریحاتی که این روستا را به عنوان مقصدی خاص به شهرت رسانده پیست‌های اسکی است که در فصل زمستان  در ارتفاعات ابرده برپا می‌شود. می‌توانید در طول تور مشهد خود تور یک روزه‌ای را به بازدید از این محدوده اختصاص دهید و از طبیعت فوق‌العاده رستوران‌های تراز اول، طبیعت سرسبز، رودخانه‌ها و رودها دیدن کنید. این منطقه از دیر باز یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری بین اهالی مشهد و همچنین گردشگران تور مشهد بوده اند.
روستای طرقبه

منبع:http://hamgardi.com

Copyright © 2016-2017 goldentour.ir